Nowy nabytek Olimpii-Unii: 25-letni Tajwańczyk Yang Tzu-Yi

25-letni Tajwańczyk Yang Tzu-Yi jest nową postacią w Olimpii-Uni Grudziądz i LOTTO Superlidze. Azjata ma duże doświadczenie międzynarodowe i grał już z wieloma zawodnikami, z którymi może zmierzy się w polskich rozgrywkach w sezonie 2021-22.

Yang Tzu-Yi uczestniczył w Mistrzostwach Świata w 2015 roku w chińskim Suzhou i wielokrotnie występował w turniejach World Tour czy Challenge na kontynentach azjatyckim i europejskim.

Podczas Polish Open w tym samym 2015 roku w Warszawie grał wspólnie debla z rodakiem Liao Chen-Tingiem, dziś nowym zawodnikiem Dekorglassu Działdowo. Yang Tzu-Yi wygrał wygrał w singlu m.in. z Amerykaninem Jha Kanakiem (klubowy kolega Samuela Kulczyckiego i Macieja Kubika w Ochsenhausen) i wtedy też pokonał m.in. Adama Dosza w U21.

Tajwańczyk Yang Tzu-Yi z drużyny z Grudziądza, prowadzonej przez trenera Piotra Szafranka, wygrywał też w World Tour Platinum Japan Open z Węgrem Bence Majorosem, czy Portorykańczykiem Brianem Afandorem. Za swoich czasów juniorskich pokonał Niemca Patricka Franziskę czy Sathiyana Gnansekarana z Indii.

W jednym z meczów ze znanym z polskiej LOTTO Superligi Ho Kwan Kitem z Hongkongu prowadził 3:1 (w 3 secie przegrał 14:16), by ulec mu 3:4. Z kolei w 2015 roku w WT w Czechach w pojedynku z Jakubem Dyjasem przegrał 1:3. Natomiast w innych zawodach wygrywał m.in. z obecnym kolegą klubowym z Olimpii-Unii Koreańczykiem Park Jeongwoo, czy też z Masaki Yoshidą.

W rankingu ITTF Yang Tzu-Yi najwyżej był pod koniec drugiej setki w 2016 roku.

źródło: https://superliga.com.pl/2021/08/yang-tzu-yi-nowa-postac-w-grudziadzu/