Porażka w Bytomiu, zwycięstwo w Grudziądzu. Znakomity Lakeev!

ASTS Olimpia-Unia Grudziądz zakończyła miniony weekend z porażką oraz zwycięstwem. Dzięki temu bilansowi dopisała 4 punkty do ligowej tabeli. Bardzo dobrą formę utrzymuje Rosjanin Vasily Lakeev, który wygrał wszystkie singlowe partie w obu spotkaniach.

W piątek Olimpia-Unia Grudziądz grała w Bytomiu z tamtejszą Polonią. Lakeev co prawda wygrał obie singlowe partie, jednak ani Marco Golla ani Janek Zandecki nie dołożyli punktu, aby wywieźć ze Śląska zwycięstwo.

(stół 1)

W niedzielne popołudnie do Grudziądza zawitał zespół AKADEMII ZAMOJSKIEJ Zamość z Danielem Górakiem na czele i nowym nabytkiem z Korei Południowej – CHOI Doekhwa. W spotkaniu nie wystąpił Andrew Baggaley, który prezentował najlepszy bilans wśród przyjezdnych.  Lakeev pewnie pokonał swoich rywali 3:0 Filipa Szymańskiego i 2:0 Daniela Góraka. Kluczowy okazał się pojedynek Janka Zandeckiego z Koreańczykiem. Zandecki po dwóch przegranych setach, w kolejnych okazał się zwycięski i niesiony dopingiem grudziądzkiej publiczności zapewnił sobie zwycięstwo 3:2 w setach.

(stół 1)

Po zwycięstwie Olimpia-Unia przesunęła się w tabeli na 10 pozycję z 8 punktami na koncie.