Weekendowe zwycięstwa i komplet punktów Olimpii-Unii

Znakomicie zakończył się weekend dla ASTS Olimpii-Unii Grudziądz. Oba spotkania zakończyły się zwycięstwem zespołu z Grudziądz 3:1 i dzięki temu nasz zespół wskoczył na 9 miejsce w tabeli LOTTO Superligi.

Po ubiegłotygodniowym blamażu zespół prowadzony przez Vasiliego Lakeeva chciał za wszelką cenę pokazać, iż potrafi zdobywać ligowe punkty.

W piątek do Grudziądza zawitał outsider tabeli – Poltarex Pogoń Lębork. Do zespołu przyjezdnych dołączył Koreańczyk BAEK Kwangil, który ma pomóc w walce o utrzymanie. Spotkanie rozpoczął Vasily Lakeev, który pokonał Bogusława Koszyka 3:2. Następnie Marco Golla przegrał gładko 0:3 z Koreańczykiem. W kolejnej partii Jan Zandecki w pięciu setach pokonał Adama Dosza i Olimpia-Unia prowadziła w meczu 2:1. Co ciekawe dla Janka Zandeckiego była to 5 z 10 partii, które kończył po pięciosetowym boju.  W czwartym pojedynku do stołu stanęli liderzy obu drużyn – Lakeev i Baek. Lepszy okazał się zawodnik z Grudziądza, który wygrał 2:1 w setach i zapewnił Olimpii-Unii wygraną 3:1.

(stół 1)

W niedzielnym meczu Olimpia-Unia zmierzyła się na wyjeździe z zespołem Global Pharma Orlicz Suchedniów. Spotkanie było bardzo emocjonujące i trwało prawie 2,5h. W pierwszej partii bliski zwycięstwa był Marco Golla. Niestety mimo prowadzenia 2:0 w setach z Danielem Bąkiem, to rywal wygrał trzy kolejne sety. Dla Golli była to 10 porażka w tym sezonie.

W drugiej partii Vasily Lakeev w pięciu setach uporał się z Giorgosem Konstantinopulosem. W trzeciej partii kolejny pięciosetowy horror w wykonaniu Janka Zandeckiego. Nasz zawodnik wytrzymał końcówkę piątego seta i wygrał z Jakubem Perkiem 3:2.

W czwartej partii Daniel Bąk bardzo udanie rozpoczął pierwszego seta z Lakeevem i już prowadził 10:8, by przegrać ostatecznie 11:13. W drugim secie nasz zawodnik od początku seta zbudował sobie kilku punktową przewagę, by pokonać rywala 11:8 i zapewnić zwycięstw Olimpii-Unii Grudziądz 3:1.

(stół 1)

Dzięki dwóm zwycięstwom Olimpia-Unia awansowała na 9 miejsce w ligowej tabeli i cel założony przed sezonem, czyli walka o utrzymanie zaczyna się realizować.