Bilans weekendu: porażka i zwycięstwo w LOTTO Superlidze

Trzy punkty do ligowej tabeli dorzuciła ASTS Olimpia-Unia Grudziądz po dwóch spotkaniach rozegranych w miniony weekend. W piątek w Suchedniowie ulegliśmy 1:3 z niepokonanym zespołem Global Pharmy Orlicz, a dwa dni później udało się pokonać zespół Petralany TTS Polonii Bytom 3:1.

W Suchedniowie w pierwszej partii zagrał Łukasz Sokołowski i Asuka Machi (JPN). Zwyciężył zawodnik gospodarzy 3:0. W drugiej partii gospodarze postawili na Piotra Cyrnka i okazał się to strzał w dziesiątkę. Cyrnek pokonał naszego zawodnika Ibrahima Gunduza 3:0, czym sprawił wielką niespodziankę w tym spotkaniu. Można powiedzieć że Gunduz zagrał najsłabszy mecz w tym sezonie i aktualnie z bilansem 2 zwycięstw i 4 porażek rozczarowuje kibiców i włodarzy grudziądzkiego zespołu. W trzeciej partii zmierzyli się Jeongwoo Park (KOR) i Robert Floras. Koreańczyk nie zawiódł i pokonał Florasa 3:1.

W czwartej partii Ibrahima Gunduza zastąpił Jan Zandecki, który stanął do pojedynku z Asuką Machim. Zandecki zagrał bardzo dobre spotkanie, a do zwycięstwa z Japończykiem zabrakło bardzo niewiele. Ostatecznie Machi wygrał 2:1 (11:9 w ostatnim secie) i zapewnił drużynie z Suchedniowa piąte zwycięstwo w tym sezonie.

3:1
3:0 ( 11:7, 11:2, 11:8)
3:0 (11:6, 11:8, 11:6)
1:3
(14:12, 9:11, 3:11, 11:13)
2:1 (11:6, 9:11, 11:9)

W niedzielę do Grudziądza zawitał zespół Petralany TTS Polonii Bytom. W pierwszej partii Jeongwoo Park szybko uporał się z Jakubem Perkiem i pokonał go 3:0. Tym razem na ławce rezerwowych usiadł Ibrahim Gunduz,, którego zastąpił Łukasz Sokołowski. „Sokół” przegrał jednak 0:3 z Wang Lichenem i w meczu było już 1:1.  Do trzeciej partii przy stole stanęli Jan Zandecki i Patryk Chojnowski. Zandecki nie raz przyzwyczaił kibiców do 5-setowych horrorów. Nie inaczej było w tym meczu. Janek prowadził w setach 2:0 i 10:3 i…nie wykorzystał 7 piłek meczowych! Chojnowski wygrał 9 kolejnych piłek i wygrał seta 12:10. W kolejnym secie Chojnowski rozpoczął od prowadzenia 4:0 i wyraźnie zblokowany Zandecki nie mógł podjąć skutecznej walki z rywalem. Piąty set to już przełamanie Zandeckiego, błędy Chojnowskiego i to nasz zawodnik mógł się cieszyć ze zwycięstwa 11:5 i wygranej partii 3:2.

Kibice na trybunach odetchnęli z ulgą po tym thrillerze. W czwartej partii zagrali Park Jeongwoo i Wang Lichen. Górą okazał się Koreańczyk, który po równie emocjonującym spotkanie pokonał Lichena 2:1 i zapewnił ASTS Olimpii-Unii Grudziądz wygraną w całym meczu 3:1.

Po zwycięstwie Olimpia-Unia opuściła strefę spadkową i zajmuje po 6 kolejkach 10 miejsce w tabeli.