Olaf Glanert na miejscu 9-16 w Mistrzostwach Polski Młodzików

Olaf Glanert (ASTS Olimpia-Unia Grudziądz) udanie zaprezentował się w Mistrzostwach Polski Młodzików i zajął miejsce 9-16. Trzeba podkreślić że Olaf był najmłodszym zawodnikiem najlepszej „16” turnieju, a kategoria młodzik dopiero przed nim. Nasz zawodnik wygrał pierwsze dwie partie, a w walce o 1/4 finału przegrał 0:3 z rozstawionym z numerem 1 – Janem Mrugałą (KS Gorce Nowy Targ). Mrugała ostatecznie zdobył v-ce mistrzostwo Polski Młodzików.

Przed Olafem jeszcze kluczowe w tym sezonie zawody czyli Mistrzostwa Polski Żaków, które rozegrane zostaną 3-4 czerwca w Gliwicach. Tutaj Olaf jest jednym z faworytów do zwycięstwa.

Wyniki turnieju singla:

1/32 Olaf Glanert –  KUROWSKI Bartosz (KS Campeones Wąchock) 3:0 (11:5, 11:7, 11:8)

1/16 Olaf Glanert – SKRZECZKOWSKI Antoni (MKS Mazovia Mińsk Maz. 3:1 (4:11, 12:10, 11:9, 17:15)

1/8 Olaf Glanert – MRUGAŁA Jan (KS Gorce Nowy Targ) 0:3 (2:11, 7:11, 5:11)

Wyniki turnieju debla:

1/16 GLANERT Olaf (Olimpia-Unia Grudziądz)/ KACZMARCZYK Karol (KS Podwawelski Kraków) – CYRANKIEWICZ Olaf (ATS Akanza Lublin)/ GOZDAL Jakub (UKS Dystans Niedźwiada) 3:0 (11:7, 11:8, 13:11)

1/8 GLANERT Olaf (Olimpia-Unia Grudziądz)/ KACZMARCZYK Karol (KS Podwawelski Kraków) – KWIECIŃSKI Hubert (Wicher Lisiec Wielki)/TURECKI Jakub (UKS Gryf Gdów) 0:3 (6:11, 3:11, 7:11)