Druga porażka Olimpii-Unii

Nieudanie rozpoczął się sezon dla podopiecznych Piotra Szafranka. Nasz zespół w niedzielę ponownie uległ 3:1, tym razem z zespołem Akademii Zamojskiej Zamość.

Spotkanie rozpoczął od zwycięstwa dla gospodarzy Shodai Sakane, który pokonał 16-letniego Rafała Formelę 3:0. W drugiej partii Grek Sgouropoulos pokonał 3:0 Piotra Chodorskiego.

W trzeciej partii nasz defensor Konstantinos Angelakis zmierzył się z 41-letnim Hiszpanem Jesusem Cantero. Mimo prowadzenia Angelakisa 2:0 i piłki meczowej przy stanie 11:10 w trzecim secie, losy tej partii odwróciły się na korzyść Hiszpana.  Po zaciętym pojedynku górą w piątym secie okazał się zawodnik gospodarzy i Akademicy wyszli na prowadzenie 2:1.

W czwartej grze Shodai Sakane nie dał szans Ioannisowi Sgouropoulosowi i wygrał 3:0, zapewniając gospodarzom zwycięstwo w całym spotkaniu 3:1. Olimpia-Unia Grudziądz po dwóch kolejkach z zerowym dorobkiem plasuję się na 9. miejscu.