ASTS Olimpia-Unia wygrywa w Suchedniowie 3:1!

W niedzielę 19.11 odbył się pasjonujący mecz tenisa stołowego pomiędzy drużynami Global Pharma Orlicz 1924 Suchedniów a Olimpią-Unią Grudziądz. Nasi tenisiści stołowi po raz kolejny sprawili niespodziankę i zwyciężyli 3:1, dopisując tym samym 3 duże punkty do ligowej tabeli.

Początek spotkania zapowiadał zaciętą rywalizację, jednak Olimpia-Unia Grudziądz zdołała wygrać wynikiem 3:1.

Global Pharma Orlicz 1924 Suchedniów 1:3 Olimpia-Unia Grudziądz

Park Jeongwoo vs. Rafał Formela 3:0 (12:10, 11:9, 11:6)

Pierwszy pojedynek rozpoczął się od pojedynku ubiegłorocznego lidera Olimpii-Unii (dziś grającego w zespole z Suchedniowa)- Park Jeongwoo z Rafałem Formelą. Park zdominował spotkanie, zwyciężając w trzech setach.

Piotr Cyrnek vs. Park Gyuhyeon 1:3 (11:8, 4:11, 8:11, 7:11)

W drugim starciu Piotr Cyrnek tylko w pierwszym secie zagroził Gyuhyeon Parkowi. W kolejnych setach Park z Olimpii-Unii Grudziądz odwrócił losy meczu i zwyciężył 3:1.

Robert Floras vs. Konstantinos Angelakis 2:3 (9:11, 11:9, 7:11, 11:8, 0:6)

Trzeci pojedynek był prawdziwym emocjonalnym rollercoasterem. Zarówno Floras, jak i Angelakis, prezentowali wysoką jakość gry. Ostatecznie to Konstantinos Angelakis z Olimpia-Unia Grudziądz wygrał pięciosetowy pojedynek, w tym 6:0 w secie piątym.

Park Jeongwoo vs. Park Gyuhyeon 1:3 (11:13, 11:9, 6:11, 7:11)

Ostatni pojedynek przyniósł kolejne zwycięstwo dla Park Gyuhyeona z Olimpia-Unia Grudziądz. Pomimo zaciekłej walki, znakomitych wymian po obu stronach, to zawodnik Olimpii-Unii przechylił szalę zwycięstwa.

Wysoki poziom rywalizacji i zacięte wymiany

Mecz tenisa stołowego pomiędzy Global Pharma Orlicz 1924 Suchedniów a Olimpia-Unia Grudziądz dostarczył widzom mnóstwo emocji. Olimpia-Unia Grudziądz zagrała świetne spotkanie, ale zawodnicy Global Pharma Orlicz 1924 Suchedniów pokazali wysoki poziom gry i determinację. Ściągnięcie kolejnego reprezentanta Korei (po Park Chan przez trenera Piotra Szafranka okazało się strzałem w „10”. Po ośmiu kolejkach Olimpia-Unia zajmuje wysokie piąte miejsce w tabeli LOTTO Superligi.

Wyniki – 8 kolejka

Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki – Akademia Zamojska Zamość 3:0
Panagiotis Gionis – Jesus Cantero 3:0 (11:4, 11:5, 11:6)
Takuya Jin – Piotr Chodorski 3:0 (11:6, 11:8, 11:6)
Marek Badowski – Shodai Sakane 3:1 (11:9, 9:11, 12:10, 11:5)

Dekorglass Działdowo – AZS AWFiS Balta Gdańsk 3:0
Jonathan Groth – Szymon Malicki 3:0 (11:9, 11:4, 11:8)
Kaii Konishi – Kim Donghyun 3:2 (8:11, 11:13, 11:5, 11:8, 6:2)
Jakub Dyjas – Tomasz Tomaszuk 3:1 (10:12, 11:5, 11:1, 11:8)

Global Pharma Orlicz 1924 Suchedniów – Olimpia-Unia Grudziądz 1:3
Park Jeongwoo – Rafał Formela 3:0 (12:10, 11:9, 11:6)
Piotr Cyrnek – Park Gyuhyeon 1:3 (11:8, 4:11, 8:11, 7:11)
Robert Floras – Konstantinos Angelakis 2:3 (9:11, 11:9, 7:11, 11:8, 0:6)
Park Jeongwoo – Park Gyuhyeon 1:3 (11:13, 11:9, 6:11, 7:11)

SBR Dojlidy Białystok – Petralana TTS Polonia Bytom 2:3
Asuka Machi – Patryk Chojnowski 3:0 (11:7, 11:5, 11:8)
Damian Węderlich – Viktor Brodd 0:3 (2:11, 5:11, 5:11)
Wang Zeng Yi – Patryk Zatówka 3:0 (11:9, 11:4, 11:3)
Asuka Machi – Viktor Brodd 1:3 (9:11, 6:11, 11:7, 9:11)
Wang Zeng Yi/Dawid Chilicki – Patryk Chojnowski/Patryk Zatówka 1:3 (6:11, 4:11, 13:11, 8:11)

Poltarex Pogoń Lębork – Palmiarnia Zielona Góra 3:2
Jan Zandecki – Mateusz Zalewski 3:0 (11:8, 11:8, 11:5)
Ali Alkhadrawi – Taisei Matsushita 0:3 (4:11, 6:11, 8:11)
Adam Dosz – Patryk Bielecki 3:0 (11:7, 11:9, 13:11)
Jan Zandecki – Taisei Matsushita 2:3 (2:11, 5:11, 11:8, 11:9, 2:6)
Adam Dosz/Sławomir Dosz – Mateusz Zalewski/Patryk Bielecki 3:1 (11:7, 5:11, 11:9, 11:8)