Olimpia-Unia wygrywa w Bytomiu 3:1!

ASTS Olimpia-Unia Grudziądz kontynuuje zwycięską passę i po bardzo dobrym spotkaniu pokonała na wyjeździe Petralanę TTS Polonię Bytom. Po raz kolejny świetne spotkanie rozegrał Koreańczyk Park Chan-Hyeok, który zdobył dwa punkty. Trzeci punkt dołożył defensor Konstantinos Angelakis, który pokonał Patryka Zatówkę 3:0.

Spotkanie rozpoczęło się od pojedynku Rafała Formeli i Patryka Chojnowskiego. Nasz zawodnik zaczął mecz bardzo odważnie, dzięki czemu wygrał pierwszego seta 11:8. W kolejnych dwóch setach lepszy był Chojnowski. Emocjonujący był czwarty set, kiedy to Formela prowadził 10:6. Niestety Chojnowski doprowadził do wyrównania 10:10 i w grze na przewagi przechylił szalę zwycięstwa, wygrywając 15:13.

Ściągnięcie na 3 mecze Park Chan-Hyeoka okazało się strzałem w „10”. Koreańczyk po raz kolejny potwierdził, że jest w wysokiej formie. W pierwszym swym pojedynku pokonał 3:1 Viktora Brodda, a spotkanie obfitowało w efektowne wymiany.

W trzeciej partii defensor Konstantinos Angelakis wygrał w trzech setach z Patrykiem Zatówką i Olimpia-Unia wyszła na prowadzenie 2:1.

W ostatniej partii zmierzyli się Park i Chojnowski. Spotkanie było bardzo zacięte i w piątym secie Park wyszedł na prowadzenie 3:0, później 4 punkty z rzędu zdobył Chojnowski. Przy stanie 5:5 serwował Koreańczyk i po efektownej wymianie wygrał punkt, czym zapewnił zwycięstwo w partii 3:2 oraz całym meczu 3:1 dla Olimpii-Unii Grudziądz.

Po zwycięstwie Olimpia-Unia Grudziądz plasuje się na wysokim 4 miejscu w tabeli LOTTO Superligi z 11 punktami.

Petrlana TTS Polonia Bytom – Olimpia-Unia Grudziądz 1:3
Patryk Chojnowski – Rafał Formela 3:1 (8:11, 11:7, 11:6, 15:13)
Viktor Brodd – Park Chan-Hyeok 1:3 (10:12, 11:5, 13:15, 7:11)
Patryk Zatówka – Konstantinos Angelakis 0:3 (10:12, 8:11, 8:11)
Patryk Chojnowski – Park Chan-Hyeok 2:3 (6:11, 12:10, 12:10, 9:11, 5:6)