Kapitalne zwycięstwo w Jarosławiu 3:1!

Kolejną niespodziankę sprawili podopieczni Piotra Szafranka. Na niedzielne spotkanie udało się ściągnąć „posiłki” z Grecji w postaciach: Konstantinosa Angelakisa i Ioannisa Sgouropoulosa. Wspólnie z Rafałem Formelą sprawili niemałą sensację i wywieźli z Jarosławia 3 duże punkty!

W pierwszej partii zacięty pojedynek stoczyli Jaroslav Zhmudenko i Rafał Formela. Co nie udało się Formeli w piątek w Grudziądzu, gdzie przegrał w piątym secie 5:6 z Leonardo Muttim, udało się w niedzielę. Rafał zwyciężył pierwszy pojedynek w tym sezonie w LOTTO Superlidze i wyprowadził zespół z Grudziądza na prowadzenie.

W drugim meczu lider drużyny Yuto Kizukuri pokonał Konstantinosa Angelakisa 3:1 i stan meczu wyrównał się na 1:1. W trzeciej grze Alan Kulczycki musiał uznać wyższość drugiego Greka – Ioannisa Sgouropoulosa. Nasz zawodnik wygrał pewnie pierwsze dwa sety i w trzecim secie miał już dwie piłki meczowe. Kulczycki wygrał jednak 12:10 i spotkanie rozstrzygnął dopiero set czwarty wygrany 11:8 przez zawodnika Olimpii-Unii Grudziądz.

Czwarta partia była niezwykle emocjonująca. Zhmudenko i Angelakis walczyli set za set i dopiero w piątym secie Grek wyszedł na prowadzenie i zwyciężył 6:3 czym zapewnił Olimpii-Unii Grudziądz zwycięstwo w całym spotkaniu 3:1.

Olimpia-Unia Grudziądz dopisała 3 duże punkty do tabeli ligowej na jedną kolejkę przed zakończeniem pierwszej rundy plasuje się na znakomitym 3. miejscu. Jest to z pewnością spora, pozytywna niespodzianka, patrząc na skromny budżet jaki udało się zorganizować na tle innych zespołów.

Wyniki 10 kolejki (10 grudnia)

Oxynet Jarosław – Olimpia-Unia Grudziądz 1:3
Jaroslav Zhmudenko – Rafał Formela 2:3 (9:11, 11:7, 11:3, 11:13, 4:6)
Yuto Kizukuri – Konstantinos Angelakis 3:1 (11:6, 7:11, 11:8, 11:6)
Alan Kulczycki – Ioannis Sgouropoulos 1:3 (6:11, 2:11, 12:10, 8:11)
Jaroslav Zhmudenko – Konstantinos Angelakis 2:3 (10:12, 12:10, 9:11, 11:4, 3:6)

KS Global Pharma Orlicz 1924 Suchedniów – Akademia Zamojska Zamość 2:3
Robert Floras – Tomasz Lewandowski 3:2 (11:5, 13:15, 11:4, 10:12, 6:4)
Piotr Cyrnek – Shodai Sakane 0:3 (6:11, 8:11, 4:11)
Damien Provost – Piotr Chodorski 1:3 (7:11, 7:11, 11:5, 9:11)
Robert Floras – Shodai Sakane 3:0 (12:10, 11:4, 12:10)
Piotr Cyrnek/Daniel Bąk – Piotr Chodorski/Tomasz Lewandowski 0:3 (7:11, 13:15, 9:11)

Polski Cukier Gwiazda Bydgoszcz – AZS AWFiS Balta Gdańsk 3:1
Truls Moregard – Piotr Ferenc 3:0 (11:6, 11:2, 11:6)
Artur Grela – Diogo Carvalho 0:3 (10:12, 9:11, 9:11)
Vladislav Ursu – Szymon Malicki 3:1 (11:7, 12:10, 7:11, 11:5)
Truls Moregard – Diogo Carvalho 3:0 (11:6, 12:10, 11:7)

SBR Dojlidy Białystok – Poltarex Pogoń Lębork 3:0
Asuka Machi – Sławomir Dosz 3:0 (16:14, 11:9, 11:5)
Damian Węderlich – Jan Zandecki 3:2 (11:5, 11:2, 7:11, 4:11, 6:5)
Wang Zeng Yi – Adam Dosz 3:2 (8:11, 11:9, 8:11, 11:9, 6:2)