TENIS STOŁOWY OLIMPIA GRUDZIĄDZ – szkolenie dzieci i młodzieży

Bardzo dobrze rozwija się w Grudziądzu sekcja tenisa stołowego w zakresie szkolenia dzieci i młodzieży.

Jeszcze 4 lata temu na treningi uczęszczało 6 – 8 dzieci. Dzisiaj jest to grupa licząca ponad 30 zawodników, którzy grają 3x w tygodniu praktycznie na wszystkich 12 stołach.

 

Hala „pęka w szwach” i ten widok cieszy.

Ten efekt popularyzacji tenisa stołowego jest z pewnością możliwy dzięki zaangażowaniu dwójki trenerów: Andrzeja Drozdowskiego i Filipa Wesołowskiego, których niemalże codziennie widzimy na hali. Nie można w tym miejscu zapomnieć o wsparciu Urzędu Miasta czy też osób zarządzających klubem. Istotny udział w rozwoju dzieci i młodzieży mają ich rodzice, którzy są bardzo aktywni w tym obszarze. Wspierają  swoje pociechy jeżdżąc z nimi na różne zawody rozgrywane w całym województwie kujawsko pomorskim, jak i poza nim, na arenie ogólnopolskiej.

 

Wypada w tym miejscu zaznaczyć, że klub po wielu latach doczekał się  bardzo zdolnej młodzieży i mowa tu o wychowankach Olimpii:

Oliwierze Jędrzejewskim (kategoria Młodzik),

Olafie Glanert (kategoria Młodzik) i

Michale Biernat (kategoria Kadet).

Chłopcy Ci w swoich kategoriach są czołowymi zawodnikami w województwie kujawsko pomorskim, ale są również bardzo skuteczni na zawodach GP Polski. Wspomnieć należy, że Oliwier i Olaf już dzisiaj próbują swoich sił w kategorii wiekowej wyższej i są w niej skuteczni. Wspomnianych troje zawodników w tym sezonie reprezentuje swój klub w mistrzostwach województwa na poziomie III i IV ligi. Już dzisiaj chłopcy odnoszą zwycięstwa z zawodnikami, którzy grają w tenisa kilkanaście lat, a nawet i dużo dłużej.

 

Olimpia posiada również drużynę w V lidze, gdzie gra 3 wychowanków: Wiktoria Jędrzejewska, Wiktor Petrynowski i Kamil Biernat. W tym sezonie została powołana dodatkowa liga młodzieżowa

Olimpia Geotermia Grudziądz,

którą reprezentuje kolejnych 7 wychowanków: Cezary Wolf, Radosław Grzemski, Oskar Wojciechowski, Nikodem Frela, Aleksey Bugay , Maksymilian Maćkowiak i Michał Cąbrowski.

Drużyna ta powstała dzięki zaangażowaniu sponsora tytularnego –  GEOTERMII GRUDZIĄDZ, dzięki której dzieci mają możliwość gry z innymi klubami w województwie.

 

Cieszy fakt, że sekcja posiada swoją drużynę w Super Lidze, która w tym sezonie awansowała w rundzie zasadniczej do fazy play off. Z pewnością nasza grudziądzka zdolna młodzież ma się na kim wzorować i komu kibicować. Jesteśmy pewni, że najlepszy okres sekcji tenisa stołowego Klubu Olimpia Grudziądz jest jeszcze przed nami.

 

Dzieci i młodzież chętne do trenowania zapraszamy w każdy poniedziałek, środę i piątek na treningi od godziny 17.00 do 18.30.

Zapisy: Mariusz Biernat tel. 609 222 794 oraz Sebastian Zaborowski tel. 604 164 559

 

Zredagował:. Mariusz Biernat

Artykuł za: https://grudziadzmiastootwarte.pl/2024/02/29/tenis-stolowy-olimpia-grudziadz-szkolenie-dzieci-i-mlodziezy/